Rozwiązanie typu UTM, które czyni bezpieczeństwo IT łatwym.

Sophos UTM to jedno urządzenie, które pozwala na pełną ochronę w firmie – poczynając od zapory sieciowej aż do rozwiązania antywirusowego na stacjach roboczych. Rozwiązanie to ułatwia zarządzanie bezpieczeństwem IT, gdyż nie wymaga instalacji wielu różnych, dedykowanych rozwiązań. Intuicyjny interfejs pomaga szybko tworzyć polityki, by kontrolować zagrożenia bezpieczeństwa, a przejrzyste raporty pozwalają na poprawę wydajności sieci oraz zwiększenie ochrony tam, gdzie to konieczne.

Skonsolidowana platforma bezpieczeństwa sieciowego – bez kompromisów

Umożliwia ochronę sieci z wykorzystaniem sprawdzonych wielopoziomowych technologii ochrony włączając zaawansowaną ochronę przed zagrożeniami (ATP), IPS, VPN, filtrowanie poczty oraz stron internetowych w połączeniu z przejrzystym interfejsem administratora. Zarówno oprogramowanie, jak i sprzęt został tak zaprojektowany, by zapewnić odpowiednią przepustowość, a klienci mogą zdecydować, jaki poziom ochrony im odpowiada dzięki modułowym subskrypcjom, gdyż każdy moduł jest dostępny na każdym modelu urządzenia.

Najważniejsze informacje:

  • Wszystkie moduły dostępne na wszystkich modelach
  • Firewall, VPN, ATP, IPS, filtrowanie poczty i ruchu internetowego oraz aplikacji
  • Urządzenie dostępne jako sprzętowe, wirtualne, w formie oprogramowania lub w chmurze
  • Intuicyjny interfejs webowy
  • Wbudowane raportowanie we wszystkich modelach
  • 2-etapowe uwierzytelnianie wraz z jednorazowymi hasłami (OTP) w wielu obszarach
  • Zintegrowany kontroler bezprzewodowy

Efektywne wykrywanie zagrożeń typu ransomware

Technologia CryptoGuard wykrywa samoczynne szkodliwe szyfrowanie danych zatrzymując zagrożenia ransomware w trakcie ich działania. Nawet w przypadku gdy zaufane pliki lub procesy zostały zmienione lub zhakowane, Sophos Endpoint Protection zatrzyma ich działanie i przywróci je do stanu poprawnego bez potrzeby żadnej interakcji ze strony użytkowników lub personelu IT. CryptoGuard działa w ukryciu na poziomie systemu plików, śledząc działanie procesów usiłujących zmodyfikować dokumenty i inne pliki na zdalnych i lokalnych komputerach.

Wszystkie możliwości zapory sieciowej nowej generacji, jakich potrzeba

Sophos UTM umożliwia pełną kontrolę blokowania lub dopuszczania aplikacji wraz z ich priorytetyzacją i kształtowaniem zużywanego pasma. Głęboka 7-warstwowa inspekcja pakietów (Next-Generation Firewall) gwarantuje właściwą identyfikację aplikacji i jest automatycznie aktualizowana. Dodatkowo, administrator otrzymuje informacje o niesklasyfikowanych aplikacjach.

Intuicyjne zarządzanie i szczegółowe raportowanie

Kontrola użytkowników i uruchomionych funkcjonalności systemu jest bardzo łatwa. Polityki można budować w łatwy sposób w oparciu o logi z raportów lub o dane w czasie rzeczywistym, co pomaga w szybkim rozwiązywaniu problemów. Dodatkowo, bezpłatny Sophos UTM Manager pozwala na zarządzanie kilkoma urządzeniami.

Możliwość łączenia oddziałów firmy za pomocą VPN i Wi-Fi

Sophos RED – zdalne urządzenie ethernetowe zapewnia bezpieczny zdalny dostęp do oddziałów firmy. Jest to pierwsze na rynku rozwiązanie, które nie wymaga żadnych umiejętności technicznych po stronie oddziału. Raz zainstalowane, przekazuje cały ruch sieciowy do urządzenia UTM. Dodatkowo, Sophos UTM pracuje również jako kontroler sieci Wi-Fi. Punkty dostępowe są automatycznie konfigurowane i otrzymują pełną ochronę UTM.

Wybór modułów bezpieczeństwa

System operacyjny UTM oparty na Linuxie zawiera bezpłatny moduł Essential Network Firewall. Gwarantuje on podstawowe bezpieczeństwo, takie jak zapora ogniowa, narzędzia sieciowe i rutingu oraz zdalny dostęp. Modułowe podejście pozwala na elastyczną rozbudowę funkcjonalności systemu w przypadku pojawienia się nowych potrzeb firmy.