Wyrafinowana lecz prosta ochrona antywirusowa, zaawansowana ochrona przed zagrożeniami, filtrowanie stron internetowych oraz egzekwowanie polityk.

Dzięki Sophos Endpoint Protection ochrona antywirusowa komputerów z systemem Windows, Mac oraz Linux przed zaawansowanymi zagrożeniami oraz ukierunkowanymi atakami staje się prosta. Nasza ochrona stacji roboczych nowej generacji łączy w sobie innowacyjne technologie takie, jak wykrywanie podejrzanego ruchu wraz z danymi o inteligencji zagrożeń otrzymywanymi bezpośrednio z SophosLabs w czasie rzeczywistym, by chronić, wykrywać i przeciwdziałać zagrożeniom bez trudu. Dodatkowo, dodaliśmy filtrowanie stron internetowych, kontrolę aplikacji i urządzeń oraz więcej uprawnień do naszego lekkiego agenta, tak by polityki bezpieczeństwa były egzekwowane wszędzie tam gdzie są użytkownicy.

Innowacyjna ochrona

Sophos Endpoint Protection wykracza daleko poza ochronę opartą na sygnaturach znanego złośliwego oprogramowania i koreluje podejrzane zachowania i działania wraz z wykorzystaniem wiedzy SophosLabs na temat zagrożeń w czasie rzeczywistym. Od złośliwych adresów URL, poprzez kod wykorzystujący luki bezpieczeństwa, przez nieoczekiwane zmiany systemowe aż do ruchu typu zarządzaj i kontroluj (ang. command and control traffic), łączymy wszystkie elementy, by chronić stacje robocze i dane. Rezultatem tego jest mniej zainfekowanych komputerów i lepsza ochrona przed ukierunkowanymi atakami i naruszeniami danych.

Najważniejsze informacje:

 • Innowacyjna ochrona zawierająca m.in. oprogramowanie antywirusowe, HIPS, wykrywanie podejrzanego ruchu
 • Kontrola stron internetowych, aplikacji, urządzeń oraz danych dla kompleksowego egzekwowania polityk
 • Filtrowanie stron internetowych na stacjach roboczych niezależnie od tego, czy użytkownicy są w sieci korporacyjnej czy poza nią
 • Szybkie działanie nawet na starszych komputerach
 • Proste, centralne zarządzanie
 • Elastyczne wdrożenie – możliwość wyboru pomiędzy chmurą a instalacją w sieci korporacyjnej
 • Opcjonalnie zarządzanie urządzeniami mobilnymi i ich bezpieczeństwem

Pełna kontrola

Łatwe egzekwowanie polityk dostępu do stron internetowych, aplikacji, urządzeń i danych, dzięki niewidocznej integracji agenta na stacjach roboczych wraz z konsolą zarządzającą.

 • Web Control kontrola stron internetowych wykorzystująca kategorie stron egzekwowana w sieci firmowej i poza nią
 • Application Control blowanie aplikacji według kategorii lub nazwy przez proste wybranie aplikacji i kliknięcie
 • Device Control kontrolowanie dostępu do wymiennych nośników pamięci i urządzeń mobilnych
 • Data Control kontrola przed przypadkową utratą danych (DLP) za pomocą reguł już wbudowanych lub własnych

Szybkość działania

Sophos Endpoint Protection jest nieustannie poprawiany, aby gwarantował najlepszą wydajność. Lekki agent utrzymuje odpowiedni poziom bezpieczeństwa
bez spowalniania pracy użytkowników. Aktualizacje są małe – zazwyczaj poniżej 30 KB, więc nie mają one wpływu na działanie sieci ani stacji roboczych.

Wyrafinowana prostota

Podobnie jak ulubiony telefon czy aplikacja internetowa, Sophos Endpoint Protection zapewnia zaawansowaną funkcjonalność w połączeniu z prostym, intuicyjnym interfejsem użytkownika. Szybkie i łatwe wdrożenie, dobrze wyważone polityki domyślne i automatyczna konfiguracja HIPS, to tylko kilka przykładów, jak tworzymy bezpieczeństwo inaczej.